UYGAD (Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti) 1.Olağan Genel Kurul toplantısını Tuzla’daki Merkez Ofisi'nde yaptı.Genel Başkanlığa Mehmet Derviş Canbekli seçildi. UYGAD Resmi Hesap ve İban Numarası açılmıştır: Hesap No: 2663 79601108 5001 İban No: TR31 0001 0026 6379 6011 0850 01 HESAP SAHİBİ. UYGAD ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER DERNEĞİ HESAP ADI:ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER...Genel Merkez Adresi....Aydıntepe Mah.Dr.Sadık Ahmet Cad. No:78/1B Tuzla.....Toplantı gün ve saatlerini Duyuru bölümünden takip edebilirsiniz
Duyurular

UYGAD Resmi Hesap ve İban Numarası açılmıştır: Hesap No: 2663 79601108 5001  İban No: TR31 0001 0026 6379 6011 0850 01

HESAP SAHİBİ. UYGAD ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER DERNEĞİ

HESAP ADI:ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER


ULUSLARARASI YAARLAR VE GAZETECİLER CEMİYETİ'NİN 09/01/2017 TARİHİNDE DÜZENLENEN "15 TEMMUZ,TERÖR VE MEDYA" KONULU PANEL, YOĞUN KAR MUHALEFETİNDEN DOLAYI PROGRAMIMIZ İLERİ BİR TARİHE ERTELENMİŞTİR...


(UYGAD)Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti 1. Olağan Genel Kurul Toplantımız Tuzla Merkez Ofisimizde gerçekleşti. Yeni oluşturulan Yönetim Kurulumuz vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun.Katılım gösteren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum..


Genel Merkez ....Aydıntepe Mah.Dr.Sadık Ahmet Cad.No:78/1 B Tuzla/İST.


Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


Toplantı gün ve saatlerini Duyuru bölümünden takip edebilirsiniz


İstanbul Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 4,5534   4,5616
EURO 5,3469   5,3566
       
Özlü Sözler
Derya büyüktür ama herkes kabı kadar alır
Anket
Derneğimizin Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?


 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
TUZLA BELEDİYE BAŞKANI DR. ŞADİ YAZICI UYGAD'I AĞIRLADI
 
 

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti (UYGAD) TBMM'den sonra, ziyaretlerine aralıksız devam ediyor.

 

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti UYGAD'ın 1.Olağan Genel Kurul toplantısının ardından ilk ziyareti Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanı İsmail Kahraman'a, AK Parti Grup Başkan Vekili Prof. Dr. Mehmet Nuri Bostancı'ya ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'a yapılmıştı. İkinci ziyareti ise Tuzla Belediye Başkanı Dr.Şadi Yazıcı oldu.

 

Tuzla Belediye Başkanı Dr.Şadi Yazıcı İstanbul'un ayrı ilçelerinden gelen UYGAD Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve temsilcilerini Tuzla Ayyıldız Sosyal Tesisleri'nde ağırladı. 

 

UYGAD Genel Başkanı Mehmet Derviş Canbekli Başkan Yazıcı'ya UYGAD'ın misyonu ve vizyonundan bahsetti. UYGAD adına yapılan ve yapılması planlanan çalışmaları anlatan Canbekli oluşumun Yurt dışında da deam ettiğini söyledi. Yönetim Kurulunda bulunan Gazeteci ve Yazarlar ise  fikir ve düşüncelerini Başkan Yazıcı ile paylaştı. Yazıcı,dış ülkeleri de kapsayan bu yeni oluşumu tebrik ve takdir etti.

UYGAD gibi bir cemiyetin bu amaçlar doğrultusunda yükseleceğine inancı olduğunu ve buna gerçekten ihiyaç duyulduğunu söyleyen Yazıcı şu ifadeleri ekledi ; '' UYGAD Yazarlar ve  Gazeteciler Cemiyeti adına duyduklarım beni oldukça mutlu etti.Böyle bir cemiyetin varoluşu ülkemiz adına sevindirici, Avrupa'ya kadar yayılması da beni şaşırttı ve gururlandırdı. Ülke içi  ve dış basından birçok temsilcinin biraraya gelerek kenetlenmesi ve böyle bir oluşuma destek vererek çalışmalar yapması çok güzel. UYGAD'ın  gerçeklerden şaşmayan bir cemiyet  olacağına inanıyorum. Ben buna ihtiyaç olduğunu da düşünüyorum. Özellikle 15 Temmuz darbe gecesi dolayısıyla ülkemizde açığa çıkan vatan haini gazetecilerin, basın mensuplarının ülkemizi Avrupa'da karalayıcı bir şekilde mesleğini kötüye kullanması dışında, ülkesine sahip çıkan, gerçekten gazeteciliği meslek edinen gerçek gazetecilerin olduğuna inanıyorum.Bu yüzden yapacağınız her çalışmada sizlerle birlikte olmaktan ve çalışmalarınızda sizlerle birlikte hareket etmekten memnuniyet duyacağımı belirtmek isterim.''

Tuzla halkına ve Tuzla adına yapılması planlanan birçok çalışmanın sürdüğünü belirten Başkan Yazıcı ; ''Tuzlamızı daha iyi bir Tuzla yapmak için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Gün geçtikçe kalabalıklaşan nüfusumuz ile halkımızın her yönden sıkıntı çekmemesi adına çalışıyor, uğraşıyoruz. Özellikle marina başta olmak üzere yaptğımız bir çok projenin Tuzla'ya oldukça değer kattığını ve Tuzlalı için önemli hizmetler olduğunu düşünüyorum. Üzerinde durduğumuz sağlık sektörü ise Tuzla için önem arz ediyor. Zamanında Tuzla için bir hastane yeter deniliyordu. Şimdi beş hastanemiz var. Okan Üniversitesi Hastanesi'nin Tuzlamız için yeni bir nefes olacağı düşüncesindeyim.Amacımız ve temennimiz Tuzlamızı İstanbul'un en iyi ilçelerinden biri haline getirmek.Halkımız için hizmet vermeye çabalıyor uğraşıyoruz"diyerek düşüncelerini ifade etti.

 10 Ocak Gazeteciler Gecesi'ne konuşmacı olarak davet edilen Başkan Yazıcı aynı zamanda memleketi olan Erzurum'un UYGAD Temsilcisi  Burak Çodur'un  5 Ekim'de düzenlenecek olan "Erzurum Erenleri Ödül Töreni'ne" katılmalarından büyük onur duyacağını belirtti. Yoğun programları arasında yer verdiği davetleri için teşekkür eden Yazıcı en kısa zamanda tekrar biraraya gelme temennisinde bulundu.

 

UYGAD Yönetim kuruluna, Başkan Yazıcı'yı övgü ile bahseden UYGAD Genel Başkanı Canbekli, Tuzla'nın ve Tuzla halkının her zaman yanında olduğunu ve halkın sorunlarıyla yakından ilgilendiğini, Tuzla'nın vizyonunu değiştiren ve Tuzlalıya yepyeni bir Tuzla kazandırdığını belirten Canbekli Yönetim Kurulunu Kabulünden dolayı da Başkan Yazıcı'ya teşekkür etti.

 

Yapılan konuşmanın ardından UYGAD İstişare Kurulu Başkanı ve Şair-Yazar olan Recep Garip kitaplarından birini Başkan Yazıcı'ya takdim ederken, Yazıcı'da kendi kaleminden olan kitabını Recep Garip'e hediye ederek teşekkür etti.

 


Okunma Sayısı: 583Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Üye Giriş Paneli
E-posta:    
Şifre:       
Şifremi unutum
Aidat Borcu Sorgulama
 
 
Günlük Gazeteler
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 37
Dün: 85
Toplam: 54926