UYGAD (Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti) 1.Olağan Genel Kurul toplantısını Tuzla’daki Merkez Ofisi'nde yaptı.Genel Başkanlığa Mehmet Derviş Canbekli seçildi. UYGAD Resmi Hesap ve İban Numarası açılmıştır: Hesap No: 2663 79601108 5001 İban No: TR31 0001 0026 6379 6011 0850 01 HESAP SAHİBİ. UYGAD ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER DERNEĞİ HESAP ADI:ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER...Genel Merkez Adresi....Aydıntepe Mah.Dr.Sadık Ahmet Cad. No:78/1B Tuzla.....Toplantı gün ve saatlerini Duyuru bölümünden takip edebilirsiniz
Duyurular

UYGAD Resmi Hesap ve İban Numarası açılmıştır: Hesap No: 2663 79601108 5001  İban No: TR31 0001 0026 6379 6011 0850 01

HESAP SAHİBİ. UYGAD ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER DERNEĞİ

HESAP ADI:ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER


ULUSLARARASI YAARLAR VE GAZETECİLER CEMİYETİ'NİN 09/01/2017 TARİHİNDE DÜZENLENEN "15 TEMMUZ,TERÖR VE MEDYA" KONULU PANEL, YOĞUN KAR MUHALEFETİNDEN DOLAYI PROGRAMIMIZ İLERİ BİR TARİHE ERTELENMİŞTİR...


(UYGAD)Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti 1. Olağan Genel Kurul Toplantımız Tuzla Merkez Ofisimizde gerçekleşti. Yeni oluşturulan Yönetim Kurulumuz vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun.Katılım gösteren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum..


Genel Merkez ....Aydıntepe Mah.Dr.Sadık Ahmet Cad.No:78/1 B Tuzla/İST.


Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


Toplantı gün ve saatlerini Duyuru bölümünden takip edebilirsiniz


İstanbul Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 4,5534   4,5616
EURO 5,3469   5,3566
       
Özlü Sözler
Derya büyüktür ama herkes kabı kadar alır
Anket
Derneğimizin Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?


 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
UYGAD GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ’NİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ
 
 

UYGAD (Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti) Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilciliği Şanlıurfa’da açıldı. Açılışa UYGAD Genel Başkanı Mehmet Derviş Canbekli’nin öncülüğünde UYGAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve Mercek Haber Yayın Kurulu Üyeleri ile İstanbul’dan birçok iş adamı ve siyasetçi katılım gösterdi.


Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Güneydoğu Anadolu Temsilciliği’nin açılışına ; Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, Şanlıurfa Belediye Başkan Vekili Sait Kaya, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Şanlıurfa Belediyesi Ak Parti Meclis Üyesi Sinan Kaya, Karaköprü CHP İlçe Başkanı Murat Yazar, Şanlıurfa MHP İl Başkan Yardımcısı Av .Mehmet Çiftçi, TÜMSİAD Şube Başkanı Sadık Sade, ASKON Şube Başkanı Orhan Şahin, Şehit ve Gaziler Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, Çalışma Gurubu Başkanı Rüştü Öcal, Kamer Vakfı Başkanı Gülseren Kaplan, Medya Yazarlar Birliği Başkanı Abdulkadir İkbal, Şanlıurfa Valilik Danışmanı İbrahim Akgün, MÜSİAD Tarım Sektörü Kurulu Başkanı Mustafa Tokmak, UYGAD Güneydoğu Anadolu Şube Başkanı Sıtkı Aloğlu, İstanbul Mardin Dernekleri Federasyon Başkanı İbrahim Biter, Mercekhaber Yayın Kurulu Başkan Vekili Ahmet Al, İstanbul Sarıyer Reşitpaşa Spor Kulübü Başkanı Adnan Güven, İş Adamı Hasan Zeki Amasyalı, TOTAKDER Başkanı Nevzat Ertekinoğlu, UYGAD Yönetim Kurulu Üyesi Gazeteci Mükremin Özkaya, İş Adamı Hakan Canbekli, Şanlıurfa’lı bir çok yazar ve şairler, basın ve ajans mensupları,STK Temsilcileri, yazı hayatından bir çok katılımcı iştirak ettiler.


UYGAD Güneydoğu Anadolu Şube Başkanı Sıtkı Aloğlu kuruluş amaçları ve Şanlıurfa’da gösterecekleri faaliyetler hakkında şu açıklamaları yaptı : ”Halkın huzur ve refahına katkı sağlamak adına adımlar atacağız. İllerdeki teşkilatlanma yapısında 5 ana kademe takımı kuracağız.Çalışma hayatını daha sağlıklı bir biçime getirmek için akademik ve eğitime yönelik çalışmalar içerisine gireceğiz.

Satın alınamayacak ve esir alınamayacak kadar güçlü dururken, sadece hakkın ve adaletin önünde iki büklüm olacağız. Siyaset kariyeri herkesin iştahla baktığı bir mevki oldu. Bunun değişmesi lazım. Önce ‘iyi ve adil vatandaş’ kariyer ve kimliğine sahip olmadan nasıl başka mevkileri edinmeye çalışabiliriz ki?


15 Temmuz kalkışmasını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Denetleyen sorgulayan ve hesap veren bir başkanlığı destekliyoruz, fakat tüm başların tek bir başa bağlanacağı bir sistemin parlamenter yapıya uymayacağını düşünüyoruz.Şu an ülkemiz dışarıda üç cephede, içeride de üç cephede. Sıcak ve soğuk savaş devam ediyor. Rabb’im ülkemize ve milletimize nusret ve kudret nasip etsin.”

UYGAD Genel Başkanı Mehmet Derviş Canbekli ise uluslararası bir cemiyet olmalarından dolayı bugüne kadar Almanya, Hollanda, Azerbaycan ve Kıbrıs gibi Avrupa’nın bir çok ülkesinde temsilciliklerinin olduğunu söyleyerek bu temsilciliklerin daha da yaygınlaştırılacağını belirtti. Daha büyük kitlelere hitap edeceklerinden emin olduğunu ekleyen Canbekli’nin konuşmasının ardından temsilciliğin açılışı kesilen kurdele ile gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 


Okunma Sayısı: 704Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Üye Giriş Paneli
E-posta:    
Şifre:       
Şifremi unutum
Aidat Borcu Sorgulama
 
 
Günlük Gazeteler
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 37
Dün: 85
Toplam: 54926