UYGAD (Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti) 1.Olağan Genel Kurul toplantısını Tuzla’daki Merkez Ofisi'nde yaptı.Genel Başkanlığa Mehmet Derviş Canbekli seçildi. UYGAD Resmi Hesap ve İban Numarası açılmıştır: Hesap No: 2663 79601108 5001 İban No: TR31 0001 0026 6379 6011 0850 01 HESAP SAHİBİ. UYGAD ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER DERNEĞİ HESAP ADI:ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER...Genel Merkez Adresi....Aydıntepe Mah.Dr.Sadık Ahmet Cad. No:78/1B Tuzla.....Toplantı gün ve saatlerini Duyuru bölümünden takip edebilirsiniz
Duyurular

UYGAD Resmi Hesap ve İban Numarası açılmıştır: Hesap No: 2663 79601108 5001  İban No: TR31 0001 0026 6379 6011 0850 01

HESAP SAHİBİ. UYGAD ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER DERNEĞİ

HESAP ADI:ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER


ULUSLARARASI YAARLAR VE GAZETECİLER CEMİYETİ'NİN 09/01/2017 TARİHİNDE DÜZENLENEN "15 TEMMUZ,TERÖR VE MEDYA" KONULU PANEL, YOĞUN KAR MUHALEFETİNDEN DOLAYI PROGRAMIMIZ İLERİ BİR TARİHE ERTELENMİŞTİR...


(UYGAD)Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti 1. Olağan Genel Kurul Toplantımız Tuzla Merkez Ofisimizde gerçekleşti. Yeni oluşturulan Yönetim Kurulumuz vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun.Katılım gösteren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum..


Genel Merkez ....Aydıntepe Mah.Dr.Sadık Ahmet Cad.No:78/1 B Tuzla/İST.


Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


Toplantı gün ve saatlerini Duyuru bölümünden takip edebilirsiniz


İstanbul Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 4,5534   4,5616
EURO 5,3469   5,3566
       
Özlü Sözler
Derya büyüktür ama herkes kabı kadar alır
Anket
Derneğimizin Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?


 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Cumhurbaşkanına açık mektup
 
 

Sayın Cumhurbaşkanım,

Zat ı Alini’ nize açık bir mektup takdim ediyoruz.
Sayın Cumhurbaşkanım, mayasında Hz İbrahim’in sevgi, merhamet ve bereketinin , Hz Eyyub’un sabır ve metanetinin olduğu 12500 yıldır, bir şehir hayatının yaşandığı Şanlıurfa’mıza hoş geldiniz.Sizin Şanlıurfa’ya olan sevginizin bizden daha fazla olduğunu çok iyi biliyoruz. Bundan dolayı sevdiginiz bu şehire yıllardır yaptığınız hizmet ve yatırımlar hiç bir zaman küçimsenemez.

Bundan sonrada, sayenizde bir çok yenilikler içinde yaşayacagımızı da biliyoruz.
Size, çözüm bekleyen bir çok mesele yönetim tarafından ayrıca iletilecektir, fakat, bir STK olarak bizde, bazı konuları buradan size ulaştırmaya çalışacagız.
1- 6 yıldır 600 bin civarında Suriyeli kardeşlerimize ev sahipliği yapıyoruz. Her nekadar bazıları iş hayatına girdi, bazıları çadır kentlerde kalıyorsa da bir çoğu işsiz ve avare gezmektedir. 1.700.000 dekar alan üzerine kurulan TİGEM Ceylanpınar çiftligimizin 1/4 civarında ekilip üretime katılmayan arazisi bulunmaktadır.Bu kardeşlerimizin bu alanlara istihdam edilmesi hem atıl tarım alanlarının üretime katılmasını sağlayacak hem de merkez ve ilçelerde boş ve avare gezen kitlenin istihdamını sağlayacaktır.
2- Uluslararası sınır kapısı olan Akçakale sınır kapımız yıllardır kapalı durumda, her ne kadar savaş durumu olsa da, hiç bir ticari ve ferdi ulaşım saglanmamakta, bu durum ilimiz ticari ve insani faaliyetimize sekte vurmaktadır.
Karşı tarafda PYD olması stratejik sebep gösterilsede, bölgede ki sivil halk bundan muzdarip olmaktadır. Çözüm bulunmasını talep ediyoruz.
3- Bölge çok önemli bir, dinsel ve neolotik tarih turizmi bölgesi olmasına rağmen yıllardır bu alanda, bölgenin turizm yatırımcıları iflas durumunda olup, büyük bir ekonomik çöküş yaşanmaktadır.
Daha evvelinde uygulanan, batıdaki belediyelerin, iki günlük gezi turlarının tekrar devreye konulması, konaklama tesislerinin biraz nefes almasını sağlayacaktır.
4- Tarım ve bitki dokusu ile örtülü alanlarımız, çok müthiş bir şekilde konutlaşma izdihamı ile karşı karşıyadır, her ne kadar toprak ve tarım alanlarını koruyucu yasalar olmasına rağmen, uygulamada büyük sıkıntılar yaşanmaktadır.
Yukarıdaki 4 konuyu önemli sayarak izah etmeye çalıştım.
Bu konularla ile ilgili acil bir komisyon kurulup araştırma yapması gerekir diye düşünüyoruz, arz ederim.
Temennimiz ve arzumuz, İnşallah zat ı aliniz, veya yetkili danışmanlarınız, yogun mesainize ragmen bu mektubumuzu okuma fırsatı bulur.
Rabbim ülkemize ve milletimize birlik ve dirlik nasip etsin.
Zatınıza da sağlık ve mutluluk nasip etsin.

Saygılarımızla.
M Sıtkı Aloglu
UYGAD GÜNEYDOGU VE ŞANLIURFA TEMSİLCİSİ


06/01/2017 Okunma Sayısı: 643Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Üye Giriş Paneli
E-posta:    
Şifre:       
Şifremi unutum
Aidat Borcu Sorgulama
 
 
Günlük Gazeteler
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 37
Dün: 85
Toplam: 54926