UYGAD (Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti) 1.Olağan Genel Kurul toplantısını Tuzla’daki Merkez Ofisi'nde yaptı.Genel Başkanlığa Mehmet Derviş Canbekli seçildi. UYGAD Resmi Hesap ve İban Numarası açılmıştır: Hesap No: 2663 79601108 5001 İban No: TR31 0001 0026 6379 6011 0850 01 HESAP SAHİBİ. UYGAD ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER DERNEĞİ HESAP ADI:ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER...Genel Merkez Adresi....Aydıntepe Mah.Dr.Sadık Ahmet Cad. No:78/1B Tuzla.....Toplantı gün ve saatlerini Duyuru bölümünden takip edebilirsiniz
Duyurular

UYGAD Resmi Hesap ve İban Numarası açılmıştır: Hesap No: 2663 79601108 5001  İban No: TR31 0001 0026 6379 6011 0850 01

HESAP SAHİBİ. UYGAD ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER DERNEĞİ

HESAP ADI:ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER


ULUSLARARASI YAARLAR VE GAZETECİLER CEMİYETİ'NİN 09/01/2017 TARİHİNDE DÜZENLENEN "15 TEMMUZ,TERÖR VE MEDYA" KONULU PANEL, YOĞUN KAR MUHALEFETİNDEN DOLAYI PROGRAMIMIZ İLERİ BİR TARİHE ERTELENMİŞTİR...


(UYGAD)Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti 1. Olağan Genel Kurul Toplantımız Tuzla Merkez Ofisimizde gerçekleşti. Yeni oluşturulan Yönetim Kurulumuz vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun.Katılım gösteren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum..


Genel Merkez ....Aydıntepe Mah.Dr.Sadık Ahmet Cad.No:78/1 B Tuzla/İST.


Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


Toplantı gün ve saatlerini Duyuru bölümünden takip edebilirsiniz


İstanbul Hava Durumu
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,4544   5,4643
EURO 6,1905   6,2016
       
Özlü Sözler
İstemek "istiyorum" demek değil, harekete geçmektir. (A.Maurrois)
Anket
Derneğimizin Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?


 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
UYGAD HOLLANDA’YI KINADI
 
 

Gazetemiz Mercekhaber’in de kurucularından ve üyesi olduğu Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği, UYGAD Yönetim Kurulu üyeleri 12 Mart 2017 Pazar günü Saat:19.30’da Taksim’deki Hollanda Büyük Elçiliği önünde bu ülkeyi kınayan bir basın açıklaması yaptı.Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı sistemine geçme kararlılığını gören Avrupa’nın birçok ülkesi adeta kudurdu. Bu ülkelerin başını Hollanda çekti. Rotterdam’da 6 saat rehin tuttuğu Aile Bakanı Kaya’yı sınır dışı eden Hollanda polisi vatandaşlarımıza atlarla ve itlerle saldırdı.
Uygad’ın yapmış olduğu basın açıklaması

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği’nin Hollanda Hükümetini Kınayan Basın Bildirisi Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği ve üyeleri olarak bizler, Hollanda Hükümetinin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya hanımefendiye uygulamış olduğu gayri insani, gayri ahlaki, gayri medeni ve gayri hukuki tutum ve davranışları şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

 Tüm dünya şunu bilmelidir ki bizlerin inancında hiç bir ırkın veya milletin başka bir ırkın veya milletin karşısında üstünlüğü söz konusu değildir ve olamaz da.  Ancak son zamanlarda Avrupa ülkelerinde yükselen İslami fobi ve ırkçılık söylemleri adeta insanlığın utanç kaynağı ve çağımızın vebası haline gelmiştir. Özellikle son dönemlerde birçok Avrupa ülkesinde yaşayan Müslümanların ve ibadethanelerinin ırkçı söylemlerle, saldırı ve şiddete maruz kalmaları insanlık adına utanç vericidir. Olayın daha da utanç verici tarafı ise bu ırkçı ve faşist hareketlere ülke yöneticilerinin de dâhil olmasıdır. Kendilerini insan hakları, özgürlükler ve demokrasinin beşiği olarak gösteren bu ülkelerin son dönemlerde ülkemiz aleyhinde faaliyet gösteren terör örgütlerine kucak açmaları kabul edilemez bir durumdur.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya’ya yapılan ırkçı ve faşizan saldırı hiç bir uluslararası hukuk kurallarıyla bağdaşmadığı gibi, evrensel kadın hakları açısından da hiç bir şekilde kabul edilemez bir durumdur.    Türkiye’ye diz çöktürmeyi hedefleyen bu ve benzeri ırkçı, anti demokratik ve hukuk dışı uygulamalar, Türkiye’yi hedefine ulaştırmaktan alıkoyamayacaktır. 15 Temmuz darbe girişiminde vatanını ve demokrasisini savunmak için tankların karşısına canı pahasına dikilen bu millet, asırlar boyu olduğu gibi bundan sonra da bu tür baskı ve şantajlara boyun eğmeyecektir.  Korumaları dahi etkisiz hale getirilmiş tek başına kalan bir bayana karşı yapılan bu hakaretler, Türkiye Cumhuriyeti’ni küçültmeyeceği gibi BATI medeniyetini de yüceltmeyecektir.

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti, kendilerini medeniyetin beşiği olarak gören sözüm ona Medeni Avrupa’nın, Türkiye aleyhine düşmanca söylem ve eylemlerine karşı Milletinin ve Devletinin yanındadır. Bizler UYGAD olarak tüm dünyadaki sivil toplum örgütlerini Hollanda’nın bu ırkçı davranışlarını protesto etmeye davet ediyoruz.


Okunma Sayısı: 858Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Üye Giriş Paneli
E-posta:    
Şifre:       
Şifremi unutum
Aidat Borcu Sorgulama
 
 
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 55
Dün: 77
Toplam: 83084