UYGAD (Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti) 1.Olağan Genel Kurul toplantısını Tuzla’daki Merkez Ofisi'nde yaptı.Genel Başkanlığa Mehmet Derviş Canbekli seçildi. UYGAD Resmi Hesap ve İban Numarası açılmıştır: Hesap No: 2663 79601108 5001 İban No: TR31 0001 0026 6379 6011 0850 01 HESAP SAHİBİ. UYGAD ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER DERNEĞİ HESAP ADI:ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER...Genel Merkez Adresi....Aydıntepe Mah.Dr.Sadık Ahmet Cad. No:78/1B Tuzla.....Toplantı gün ve saatlerini Duyuru bölümünden takip edebilirsiniz
Duyurular

UYGAD Resmi Hesap ve İban Numarası açılmıştır: Hesap No: 2663 79601108 5001  İban No: TR31 0001 0026 6379 6011 0850 01

HESAP SAHİBİ. UYGAD ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER DERNEĞİ

HESAP ADI:ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER


ULUSLARARASI YAARLAR VE GAZETECİLER CEMİYETİ'NİN 09/01/2017 TARİHİNDE DÜZENLENEN "15 TEMMUZ,TERÖR VE MEDYA" KONULU PANEL, YOĞUN KAR MUHALEFETİNDEN DOLAYI PROGRAMIMIZ İLERİ BİR TARİHE ERTELENMİŞTİR...


(UYGAD)Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti 1. Olağan Genel Kurul Toplantımız Tuzla Merkez Ofisimizde gerçekleşti. Yeni oluşturulan Yönetim Kurulumuz vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun.Katılım gösteren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum..


Genel Merkez ....Aydıntepe Mah.Dr.Sadık Ahmet Cad.No:78/1 B Tuzla/İST.


Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


Toplantı gün ve saatlerini Duyuru bölümünden takip edebilirsiniz


İstanbul Hava Durumu
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,4544   5,4643
EURO 6,1905   6,2016
       
Özlü Sözler
Hiçbir şey ayağınıza gelmez; en azından iyi olan hiçbirşey. Herşeyi gidip almanız gerekir.

abortion pill side effects

I too all up towards accommodate the Gomel sike with regard to the Popular Regency, which was called Tourist Coaching abortion pill articles abortionpill-online.com having an abortion price of an abortion pill abortion pill laws how much are abortions Centres trendy Gomel.

Anket
Derneğimizin Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?


 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
İBNİ SİNA
 

ibni Sina'nın ailesi Belh'ten gelerek Buhara'ya yerleşerek, babası Abdullah, maliyeye ait bir görevle Afşan'dayken 980 senesinde Afşan'da doğdu. Buhara, Özbekistan Cumhuriyeti'nin kültürel önemi büyük beldelerinden olup İbni Sina'nın zamanında bu şehir Samaniler Devleti'nin başkenti idi. İbni Sina, yirmi yaşına gelene kadar Samani Başkenti olan Buhara bu bölgenin çok önemli kültür, sanat, ekonomik, din merkezi idi. Mamafih 999 senesinde Samani Devleti'ne son veren Karahanlılar, Buhara'yı yönetimlerine geçirerek İpek yolunun en önemli geçiş kavşaklarından birine sahip olmuştur. Babası, İbni Sina beş yaşındayken evlerini Buhara'ya taşıyarak altı yaşında eğitilmesi için okula gönderir. Matematiği okulda zayıf olduğundan babası tarafından hayıflanarak okuldan kaçarak kervana katılır ki İlahi tecelli kervancıların su kuyusundan ipe bağlı kovanın sürekli sürtünmeyle kopması, İbni Sina da 'neden bende matematiği kesemeyeyim' düşüncesiyle tek başına geri dönerek azimle okulun birincisi olup 10 yaşındayken Kur'an-ı Kerim'i ezberlemiştir.

İbni Sina dini ilimler, tıbbi ilimlere de meraklanarak 15 yaşına geldiğinde öğretmenleri kadar bilgi ve tecrübe sahibi olmuştu. Harzemşahlar, Buharayyı eline geçirince Harizm Sultanının ağır hastalanmasıyla tedavisinin İbni Sina tarafından bilahare yapılması tekrar Saraya alınılmasını ve vezir sıfatıyla mükafatlandırılması sağlanarak yazmak istediği tıp ilmi hakkındaki kitap hakkında fırsat doğmuştu. Lakin Harizm Sultanı'na bir gün İbni Sina ''Sultanım, halka ağır gelmekte, vergileri hafifletseniz'' önerisiyle zindana gönderilmiştir. Zindan da eşinin getirdiği mumlarla kendini zorlayarak o karanlık ve nemli zindanda kitabını yazmaya başlar ki mikropların keşfini, küçük kan dolaşımı, büyük kan dolaşımını neşrederek azar azar da olsa eşine yabancı ellerden ulaştırıyordu yazmalarını, İbni Sina zindandaki arkadaşlarının yardımıyla gardiyan kılığında hapishaneden kaçabilmiştir. Bir süre Irak ve İran da dolaşıp bilahare İsfahan'a giderek ilmi çalışmalarına orada ağırlık vererek hastalara şifa verdi, dersler verdi ki şöhreti tekrar gündeme gelmiştir. 1032 senesinde İbni Sina, Astronomi ilmini de genişleterek çıplak gözle, isli camla yıldızları inceleyerek Venüs'ün, Güneş'in önünden geçtiğini ispat etmiştir. İbni Sina'nın aslen şöhreti doktorluğundan olup Şifa adındaki 18 ciltlik ansiklopedisi matematik, tıp, fizik, metafizik, teoloji, ekonomi, siyaset ve musiki konularını içererek harici sadece tıp içeren kitabı ''El Kanun Fi't-Tıb'' adlı büyük neşriyatıdır. İbni Sina 1037 senesinde çoğu fizik, astronomi ve felsefeyle ilgili olarak 150 civarında eser yazarak Hemedan'da ölmüştür.

 Araştırmacı Yazar

Volkan Yaşar BERBERVolkan BERBER        Okunma Sayısı: 741


Yazdır

 

Yazarın Diğer YazılarıÜye Giriş Paneli
E-posta:    
Şifre:       
Şifremi unutum
Aidat Borcu Sorgulama
 
 
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 55
Dün: 77
Toplam: 83084