UYGAD (Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti) 1.Olağan Genel Kurul toplantısını Tuzla’daki Merkez Ofisi'nde yaptı.Genel Başkanlığa Mehmet Derviş Canbekli seçildi. UYGAD Resmi Hesap ve İban Numarası açılmıştır: Hesap No: 2663 79601108 5001 İban No: TR31 0001 0026 6379 6011 0850 01 HESAP SAHİBİ. UYGAD ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER DERNEĞİ HESAP ADI:ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER...Genel Merkez Adresi....Aydıntepe Mah.Dr.Sadık Ahmet Cad. No:78/1B Tuzla.....Toplantı gün ve saatlerini Duyuru bölümünden takip edebilirsiniz
Duyurular

UYGAD Resmi Hesap ve İban Numarası açılmıştır: Hesap No: 2663 79601108 5001  İban No: TR31 0001 0026 6379 6011 0850 01

HESAP SAHİBİ. UYGAD ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER DERNEĞİ

HESAP ADI:ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER


ULUSLARARASI YAARLAR VE GAZETECİLER CEMİYETİ'NİN 09/01/2017 TARİHİNDE DÜZENLENEN "15 TEMMUZ,TERÖR VE MEDYA" KONULU PANEL, YOĞUN KAR MUHALEFETİNDEN DOLAYI PROGRAMIMIZ İLERİ BİR TARİHE ERTELENMİŞTİR...


(UYGAD)Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti 1. Olağan Genel Kurul Toplantımız Tuzla Merkez Ofisimizde gerçekleşti. Yeni oluşturulan Yönetim Kurulumuz vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun.Katılım gösteren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum..


Genel Merkez ....Aydıntepe Mah.Dr.Sadık Ahmet Cad.No:78/1 B Tuzla/İST.


Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


Toplantı gün ve saatlerini Duyuru bölümünden takip edebilirsiniz


İstanbul Hava Durumu
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,4544   5,4643
EURO 6,1905   6,2016
       
Özlü Sözler
Bir insana yapılacak en büyük kötülük, ona umut verip sonra hiçbir şey olmamış gibi gitmektir. Friends
Anket
Derneğimizin Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?


 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Gençlik Nereye…
 

Merhaba sevgili okurlarım.

Aslında bu hafta farklı bir konuda yazacaktım ama önceki akşam başıma gelen bir olaydan etkilendiğim için gençliğin nereye gittiğini sorgulayayım istedim. 

Akşam saatleriydi, bir yakınıma geçmiş olsun ziyaretine gittik ve güvenlikli otoparka arabayı park edip geçmiş olsun ziyaretine çıktık. Yaklaşık 35-40 dakikalık ziyaretten sonra aracımın yanına geldiğimde gözlerime inanamadım. Aracımın sürücü kapısının camı kırılmış, arabanın içi darmadağın olmuştu, arabam soyulmuştu anlayacağınız. 

Hemen polisi aradım ve güvenliği çağırarak şefleri ile birlikte tutanak tutturdum. Konuyla ilgili olarak avukat arkadaşlarımı arayarak, otopark sorumluları hakkında hukuki süreci de başlattım. Daha sonra karakola geçerek ifade verdim. İşte tamda o sırada araç ile ilgili üzüntümü unutturacak olaylar oldu. Bir genç kız yaşı 17 civarı… İçmiş ve etrafı yıkıyor resmen. İyi okuyun 17 yaşında diyorum. Baş örtülü annesi ve anneannesi yanında. 5 polis baş edemiyor o genç kızla. Hiçbir şey değilde o annesinin yüzündeki ifade gitmiyor gözümün önünden; üzüntü, hayal kırıklığı, rezil olmanın mahcubiyeti… O an içimden gidip kızı pataklayasım geldi.  Sırf annesinin suratını o hale getirmiş olması bile yeterli bir sebepti. Düşünsenize bir kız çocuğu ve lise öğrencisi içmiş, ne içtiği de belli değil ama alkole benzemiyordu. Her yere saldırıyor sözlü ve fiziki olarak. Kız olduğu için erkek polisler rahat tutamadıklarından onu zapt etmekte zorlanıyorlardı. O bu davranışlarına devam ederken annesi daha çok kahroluyordu. En sonunda annesi polislere kelepçelemelerini söyledi, kelepçeleyip 3-4 polis anca alıp götürebildiler. Bu olayın tesirini atlatamamışken, 16’lı yaşlarda başka 2 tane kız (arkadaşlarmış) daha getirdiler karakola. Üstelik bunlar içmemişlerdi. Ağızlarında çoğu erkeğin söyleyemeyeceği inanılmaz küfürler ve hakaretler, etraflarına sataşmalar, hücum etmeler… Resmen saldıracak yer arıyorlardı. Anlamakta zorluk çekiyordum. Aklım almıyordu bir türlü nasıl bir gençlik olmuş böyle diye… Bunlardan bir tanesi X-Ray cihazına tekme atarken belinden yakalamaya çalışan polis memuruna; “Seni şikayet edeceğim bana sarkıntılık yaptın, taciz ettin” demez mi,  beynimden vuruldum. Evet etrafı yıkan kızı zapt etmeye çalışan memura böyle diyordu 16 yaşındaki bir kız çocuğu, maalesef ebeveynleri de destek veriyorlardı çocuklarına. Garibim memur beyde hemen elini ayağını çekti kızdan ve uzaklaştı. Fırsat bu fırsat kız önüne gelen yeri rahatça tekmeledi. Burada da dikkatimi çeken kızın bu sözü üzerine memurun o ani tepkisiydi. Haklıydı adam ne yapsın, reyting uğruna, günlerce medyada bu tarz taciz haberleri yayınlanırsa (gerçekten yapanları lanetliyorum), ispatsız delilsiz, sadece ifadeye göre harekette edilirse, böyle art niyetli ahlaksızlarda çıkar ortaya tabi… Ayrıca son yıllarda bu tarz vakalar artmaya başladı maalesef. Gerçekten bu işi yapanları lanetliyorum, Ancak hiç alakası olmadan ahlak yoksunlarının bunu kullandıkları da bilinen bir gerçek.

Yozlaşmış, Allah korkusu kalmamış bir gençlik yetişiyor maalesef. Anne babasına hakaret eden hatta fiziksel şiddet uygulayan, hırs uğruna rahatlıkla iftiralar atabilen, madde ve alkol kullanan, sorumluluk bilmeyen, efendiliği unutmuş bir nesil yetişiyor maalesef. Otobüste, metrobüste büyüklerine yer vermeyen, selam vermeyi unutan, telefondan başını kaldırmayan, örf adet ve gelenekleri hiç bilmeyen, çalışmayan, para harcamadan başka şeyden zevk almayan, ideali olmayan bir gençlik yetişiyor. İnançlarına uzak, yabancı ve marka hastası bir gençlik..

Tüm bu ortamda kendini koruyabilen, geleneğine ve inancına sahip çıkabilen, insanları incitmemeye gayret gösteren gençlerimizi (azınlıkta kalsalar da) tebrik ediyorum ve onlara selam ediyorum.

Sosyal devlet olarak, eğitim sisteminde bu ve benzeri konularda mutlak eğitim verilmelidir. Okulda sadece ilmi dersler gösterilirse olacağı budur. Osmanlı zamanında medreselerde önce terbiye, adap sonra ilmi konular öğretilirdi. O nedenledir ki bu tarz durumlarla karşılaşmak çok nadirdi.  

Japonya’da, anaokulu ve ilkokul yıllarında, davranış biçimleri, milli ve manevi eğitimler yapıldıktan sonra normal eğitime geçiliyor. Bizde böyle bir sistem getirebiliriz. Sizce de güzel olmaz mı?

Allah’ım sen tüm anne ve babalara; hayırlı, hatır gönül bilen, büyüklerine saygılı, inançlarına sahip çıkan evlatlar nasip eyle… Amin.

 Sahiden bu gençlik nereye…

 Sevgilerimle…Nevzat ERTEKİNOĞLU      27/10/2016   Okunma Sayısı: 1144


Yazdır

 

Yazarın Diğer Yazıları

Üye Giriş Paneli
E-posta:    
Şifre:       
Şifremi unutum
Aidat Borcu Sorgulama
 
 
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 55
Dün: 77
Toplam: 83084