banner
Basın Dünyasında Yeni Bir Nefes

İslim Kübra Canbekli / İSTANBUL

Kurucu Genel Başkan Mehmet Derviş Canbekli, cemiyetleriyle birlikte basın camiasına yeni bir ses ve yeni bir nefes geleceğini söyledi. STK’ların önemine değinen Canbekli, “Türkiye’deki birçok dernek ve cemiyetler yerel ve bölgeselden öteye gitmiyor. Ülke geneline de hitap eden var ancak bunların sayısı yeterli değil. Biz; hem Türkiye genelini kapsayacak hem de çeşitli ülkelerde görev yapan gazeteci ve yazarları da bünyemize katarak uluslararası arenada söz sahibi olabilecek bir konuma gelmeyi hedefliyoruz.” dedi.


Yasa gereği 6 ay içinde 1.Olağan Genel Kurul toplantılarını yapmak durumunda olduklarını hatırlatan Mehmet Derviş Canbekli, bu toplantıdan sonra atak yaparak hedeflerine kısa sürede ulaşmayı planladıklarını anlattı. UYGAD’ın önemli projelere imza atacağını belirten Canbekli, şunları söyledi:


“Hem ulusal hem de yerel medyanın aynı çatı altında buluşma ve kaynaşmasına önemli katkı sunacağız. Medyanın sorunlarının ele alınacağı paneller düzenleyeceğiz. Bu toplantılarımıza ülkemizin tanınmış gazeteci ve yazarlarını davet edeceğiz. Eğitim seminerlerinin yanı sıra sosyal projelere de imza atacağız. Gazeteci ve yazarların yararlanacağı tatil merkezlerinin kurulması için girişimlerde bulunacağız. Özellikle büyük şehirlerde görev yapan üyelerimi TOKİ aracılığıyla konut sahibi yapmaya çalışacağız.”


Kendisinin de yerel bir gazetenin imtiyaz sahibi olduğunu hatırlatan UYGAD Genel Başkanı Canbekli, dolayısıyla yerel meydanın içinde bulunduğu sıkıntıları çok iyi bildiğini bunun için de projeleri olduğunu söyledi. Yerel medyanın gazeteciliğin hakkını verecek şekilde yayın yapabilmesi için ekonomik sıkıntılarından arındırılmış olması gerektiğine dikkat çeken Canbekli, yerel ve bölgesel yayın yapan üyelerine katkı sağlayacak proje üreteceklerini anlattı.


UYGAD’ın diğer basın kuruluşlarıyla dayanışma içinde olacağını belirten Canbekli, “Birçok dernek bireysel hizmet peşinde koşuyor. Bizim amacımız toplumsal hizmetten yana olmak.  Bizim anlayışımıza göre, gazetecilik sadece yazıp çizmekten ibaret olmayacak, toplumsal hizmetlere de kucak açacaktır. Üç beş kuruşa birilerine flaş patlatan değil, görevini hakkı ile yürüten gazetecilik olacaktır. İşte biz bu sistemi en kısa sürede oluşturmak için kolları sıvadık. Kapımız ilkeli, dürüst gazetecilere her zaman açık kalacaktır. Koltuk hiç kimsenin malı değil, hizmet edene emanet olacaktır. Biz bu vesile ile halka ve Hakk’a olan görevimizi yerine getirmeye çalışacağız. Hatta örnek bir Sivil Toplum Örgütü olma yolunda ilerleyeceğimize Allah’ın izniyle inanıyorum. Yüce Mevlamdan hayırlara vesile olmasını diliyorum.” 

 


Okunma Sayısı: 214


34.204.193.85
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Eklenen Video
Köşe Yazıları
Son Ziyaretçi Yorumları
Akın Sezer
Saygı değer dernek yöneticileri ve hemşerilerim yaklaşan yeni yılınızı kutlar, yeni yıl Kırşehirin kaderini kırarak göç veren bir il değil kendi kendine yeten, eğitimde geleceğine güvenle bakan bir il statüsünde görmek dileğiyle tüm Kırşehirlilerin yeni yıllarını kutlar saygılar sunarım

Ersoy Gezer
Sayın başkanım ve değerli üyeler çalışmalarınızda başarılar dilerim bir kırşehirli sanatçınız olarak yanınızda oldugumu belirtir tüm kırşehirli hemşerilerime sevgi ve saygılar sunarım

Gürsel Tek
Siteniz çok güzel olmuş emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Dosya İndirme Panosu

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti

© Copyright 2019  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. Dernek Sitesi


Top