banner
Uygad, Star gazetesi'ne İlkeli Yayın Ödülü Verdi

Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albyrak’ı makamında ziyaret eden UYGAD Yönetim kurulu ülke meselesine değindi. Ülkenin meselesi gündem olunca sohbet daha da koyulaştı.

 

UYGAD Genel Başkanı Mehmet Derviş Canbekli sohbetinde 15 Temmuz Darbe girişiminin ülkeye verdiği zararlardan bahsederek yaşanan olayın vehametinin ekonomiye ve topluma nasıl yansıdığını, olaylar sonucu işyeri sahibi birçok vatandaşın mağduriyetini ve sıkıntılarını anlattı. Olaylardan fazlasıyla etkilenen Güneydoğu halkının tedirginliği de sohbet konusu oldu. Karşılıklı görüşülen ve çözüme dayalı fikirler konusunda sohbet sürerken, ayrıca Gazetecilik mesleğinde, geçmişteki gazetelerin yayın politikası ve şimdiki gazetelerin genel durumlarına değinen Albayrak ise, işini doğru yapan yerel medyayı da övgüyle anlattı. Kutsal bir görev yaptıklarından bahseden Albayrak görevini kötüye kullanan gazetecilerin de olduğunu belirtti.

 

UYGAD Genel Başkanı Canbekli, STK olarak bu konuda yaptığı çalışmalar olduğunu, yerel medya ile ulusal medya arasında mekik dokunduğunu dile getirdi. UYGAD’ın projelerinden bahseden Canbekli birlikte görev aldığı arkadaşlarını tanıttı.

 

Ziyarette Mercekhaber Gazetesi’nden Mehmet Derviş Canbekli, Ahmet Al ve Mehmet Zengin’in yanı sıra Marmara’nın Sesi Gazetesi Sabahattin Acar, 34 Gündem Gazetesi’nden Bekir Hallaç, Pusula Gazetesi’nden Emin Doğan, Hasbahçe Gazetesi’nden Ayetullah Coşkun, yapmış olduğu çalışmalarından bahsetti. Sohbet ve tanışmanın ardından plaket takdim edildi ve toplu olarak resimler alındı.

 


Okunma Sayısı: 220


34.204.193.85
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Eklenen Video
Köşe Yazıları
Son Ziyaretçi Yorumları
Akın Sezer
Saygı değer dernek yöneticileri ve hemşerilerim yaklaşan yeni yılınızı kutlar, yeni yıl Kırşehirin kaderini kırarak göç veren bir il değil kendi kendine yeten, eğitimde geleceğine güvenle bakan bir il statüsünde görmek dileğiyle tüm Kırşehirlilerin yeni yıllarını kutlar saygılar sunarım

Ersoy Gezer
Sayın başkanım ve değerli üyeler çalışmalarınızda başarılar dilerim bir kırşehirli sanatçınız olarak yanınızda oldugumu belirtir tüm kırşehirli hemşerilerime sevgi ve saygılar sunarım

Gürsel Tek
Siteniz çok güzel olmuş emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Dosya İndirme Panosu

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti

© Copyright 2019  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. Dernek Sitesi


Top