banner
UYGAD GENEL BAŞKANI MEVLÜT YÜKSEL ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Ayşegül Lanen NURCAN - İSTANBUL

 

Takvim Gazetesi Haber Müdürü Mevlüt Yüksel ile Sabah Gazetesi Muhabiri Mehmet Yıldırım, TSK'nın Barış Planı Harekatı için gittikleri Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde ölümden döndü.

Gazeteciler, yanlarında Akçakale Belediyesi'nde görevli İbrahim Arslan ile birlikte sınırın sıfır noktasında çekimler yapıyordu. Daha sonra ekip, bir evin yanına bırakılmış kırmızı koltukta yaklaşık 10 dakika dinlenmek istedi. Mevcut bölgeden uzaklaşmalarının ardından kuvvetli bir patlama sesi duyuldu.

Belediye görevlisini arayan gazeteciler, az önce oturdukları yerden 5 metre uzaklığa havan mermisi atıldığı haberini aldı.

Yüksel, 1 dakika farkla ölümden döndüklerini şu ifadelerle anlattı:

"Akçakale’de sadece bir dakika ile ölümden döndük... 

Ben, Sabah Gazetesi Şanlıurfa muhabiri Mehmet Yıldırım ve Akçakale Belediyesi’nde görevli arkadaşımız İbrahim Arslan ile beraber, sınırın sıfır noktasında, soldaki kırmızı koltukta 10 dakika oturduk.

Şanlıurfa Muhabirimiz Mehmet Yıldırım; 'Müdürüm kalk gidelim buradan, buralar tehlikeli olmaya başladı.' dedi. Bende hiç itiraz etmeden kalktım. Uzaklaştık ve İbrahim Arslan’ı bir yere bırakmıştık.Yakında bir patlama sesi duyduk, ama önemsemedik...

Kent Parkı’nın oraya gelmiştik ki, İbrahim Arslan bir panikle beni aradı; 'Bir şey söyleyeceğim ama korkma.' dedi. Bende; 'Söyle ibrahim, bulunduğumuz yeri mi vurdular?' dedim. 'Evet nereden bildin? 5 metre yanımız vuruldu. Bizi Allah korudu.' dedi. Yiyeceğimiz ekmek, alacağımız nefes varmış."

Meslektaşlarımıza ve Akçakale belediye görevlisi İbrahim Arslan'a geçmiş olsun diyor, harekatta görev yapan tüm gazetecilere ve Mehmetçiğimize kolaylıklar diliyoruz.

 


Okunma Sayısı: 473


34.204.193.85
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Eklenen Video
Köşe Yazıları
Son Ziyaretçi Yorumları
Akın Sezer
Saygı değer dernek yöneticileri ve hemşerilerim yaklaşan yeni yılınızı kutlar, yeni yıl Kırşehirin kaderini kırarak göç veren bir il değil kendi kendine yeten, eğitimde geleceğine güvenle bakan bir il statüsünde görmek dileğiyle tüm Kırşehirlilerin yeni yıllarını kutlar saygılar sunarım

Ersoy Gezer
Sayın başkanım ve değerli üyeler çalışmalarınızda başarılar dilerim bir kırşehirli sanatçınız olarak yanınızda oldugumu belirtir tüm kırşehirli hemşerilerime sevgi ve saygılar sunarım

Gürsel Tek
Siteniz çok güzel olmuş emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Dosya İndirme Panosu

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti

© Copyright 2019  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. Dernek Sitesi


Top